WENTYLACJA I OSŁONY PRZECIWSŁONECZNE

Przesłaniem firmy RENSON jest rozwijanie, produkcja i sprzedaż unikalnych, innowacyjnych rozwiązań dla naturalnej wentylacji i ochrony przed słońcem. Systemy firmy RENSON są przyjazne dla środowiska, chroniące przed hałasem, poprawiające warunki naszego życia.

icon-download-nl-brochures.gifKATALOGI PDF

icon-download-nl-lastenboektekst.gifOPISY TECHNICZNE

icon-download-nl-cad.gifRYSUNKI TECHNICZNE

Aktualności & Informacje

D.O.M. - Dni Otwartych Markiz 15-17 kwietnia 2016

Wydarzenie promujące systemy ochrony przed słońcem, łączące możliwością przyjrzenia się nowością produktowym w tym zakresie , z ich zakupem po atrakcyjnych cenach. Firma RENSON® jest uczestnikiem tej akcji, nasze produkty będą dostępne dla Państwa w salonach firm z nami współpracujących.
Zapraszamy do odwiedzenia ekspozycji produktów firmy RENSON u naszych dealerów – lista partnerów pod linkiem http://www.rensonpolska.pl/partnerzy-polski-2.html lub dostępna na stronie http://dniotwartychmarkiz.pl/.


Zapraszamy do skorzystania z dobrej oferty.

Spotkanie z architektami krajobrazu

Poza nami pierwsze ze spotkań z architektami krajobrazu. Tym razem gościliśmy firmy z rejonu Pomorza. Dziekujemy tym wszystkim firmom,które zdecydowały się na spotkanie z nami i wysłuchały informacji o naszych produktach w zakresie pergoli tarasowych. Następne spotkania z planujemy na 14.– 04 w Lublinie spotkanie w ramach Izby Architektów , gdzie przedstawiamy naszą koncepcje zdrowego budwnictwa – HRC. Także w kwietniu – 26.04, w Krakowie  – spotykamy się z architektami krajobrazu, gdzie prezentować będziemy nasze  pergole tarasowe.

panovista

RENSON® Panovista® wybrany jako “Nowość Roku 2015” w Polsce

Na początku tygodnia, Renson Panovista został wybrany przez głosujących z całego świata jako najbardziej innowacyjny produkt 2015 w kategorii „osłony przeciwsłoneczne”. Ta unikalna zip-screenowa osłona przeciwsłoneczna dedykowana na dużych przeszkleń narożnych zyskała przewagę na pozostałymi produktami biorącymi udział w konkursie organizowanym przez wiodący magazyn „Forum Branzowe” w dziedzinie okien, drzwi i systemów osłonowych. Pozostałe kategorie w konkursie to : automatyka, bramy, chemia, drzwi, okna, narzędzia, okucia, oprogramowanie, szkło, wentylaja… „Jesteśmy dumni z tego że nasz produkt został wyróżniony i doceniony ”
mówi
Grzegorz Jaworski Sales Manager Poland: Ta innovacyjna zip-screenowa osłona przeciwsłoneczna to idealne rozwiązanie zarówno do dużych przeszkleń narożnych jak i coraz częściej popularnych narożnych systemów przeszkleń przesuwnych, gdzie konwencjonalne rozwiązania nie mają zastosowania. W następnym roku Forum Branżowe organizuje kolejną edycję konkursu, aby wybrać nowość roku 2016.

RENSON® zdobywa tytuł Trends Business Tour 2015

Firma Renson®, innowator w zakresie produktów wentylacyjnych, żaluzji i zabudów tarasowych, został uznany w dniu 19 listopada za zwyciężscę Trends Business Tour 20152015 w Flandrii Zachodniej. Konkurs ten promuje firmy pod kątem ich roli pioniera w dziedzinie przedsiębiorczości, innowacyjności i zrównoważonego rozwoju. Ten zakres wraz z wskazaniem na komunikację i internacjonalizacjię, a przede wszystkim zespół wykwalifikowanych pracowników stanowią, podstawę sukcesu i rozwoju Renson.

W tej czwartej już edycji Trends Business Tour 2015 uczestniczyło 257 firm jak kandydatów. Spośród pięci nominowanych firm, Renson® został w zwycięzca w Flandrii Zachodniej. Podczas ceremonii wręczenia nagród,w dniu 19 listopada 2015, jury konkursu podkreśliło ciągłe dążenie firmy RENSON® do innowacji i rozszerzania działań na skalę światową.

"Jesteśmy bardzo dumni z tego tytułu", powiedział CEO Paul Renson. "Jest to kolejny dowód, że my jako firma dokonujemy właściwych wyborów z naszą wizją, naszym dążeniu do innowacji, dywersyfikacji, komunikacji i internacjonalizacji. Widzimy w tym tytule dodatkową motywacją do dalszego inwestowania i wprowadzania innowacji w odpowiednich rozwiązań dla zdrowego budownictwa"

PANOVISTA®

Dla innowacyjnych firm, takich jak RENSON®, nowe trendy w architekturze stanowią doskonałą możliwość do kreowania nowatorskich produktów I przedstawiania klientom nowych rozwiązań.

Minimalistyczne elementy konstrukcyjne fasad, wymagają podobnych rozwiązań dla osłon przeciwsłonecznych. Dlatego też firma RENSON® prezentuje swoje nowe rozwiązania dla narożników fasad w postaci produktu o nazwie PANOVISTA®. Ta screen-owa, zewnętrzna  osłona przeciwsłoneczna zachowująca walory znanego już produktu Fixscreen® i wykorzystujaca technologie ZIP , umożliwia przesłonięcie narożnika fasady w taki sposób, aby nie ograniczać widoku przez fasadę. Osiągnięto to dzięki usunięciu prowadnic tkaniny na narożniku. Dodatkowe walory tego rozwiązania to duże rozmiary maksymalne, sterowanie silnikiem I bardzo duży wybór tkanin.

Lapure® - minimalistyczna, stylowa, „lekka“ osłona przeciwsłoneczna dla tarasu i przestrzenii przydomowych.

Ruchomy, wykonany z wodoodpornej tkaniny dach skutecznie chroni przed słońcem jak i deszczem, a zintegrowany system odprowadzania wody zapewnia komfort jej użytkowania. Solidna konstrukcja aluminiowa, duże wymiary (wysięg 5000, szerokość 8000mm – w przypadku zabudowy łączonej), możliwość łączenia modułów struktur – to niewątpliwe zalety tego rozwiązania. Brak belki poprzecznej w pregoli Lapure® umożliwia uzyskanie niesamowitej przestrzeni i widoku po otwarciu dachu, co oceniamy jako najciekawszy argument przy wyborze tego systemu.

Argenta® proslide®

Firma Argenta®, z grupy RENSON®, wprowadza do dystrybucji nowy typ okucia dla wewnętrznych drzwi przesuwnych o nazwie Proslide®. System ten składa się z wykonanej z aluminium szyny górnej w której pracują wóżki  o wysokim udźwigu, wyposażone w duże kółka z łożyskami. Pozostałe elementy składowe okucia to: parę typów uchwytów wózków – dobieranych w zależności od  sposobów montażu(Standard Fix, Manual Fix i Auto Fix), oraz sposobów domykania drzwia (Standard Stop i Slow Stop). Całość uzupełnia funkcjonalny, opatentowany moduł montażowy ESSI®-Moduł, ułatwiający instalację drzwi. Ciężar skrzydła możemy zaplanować do 100kg, co przy  długość szyny górnej – 2000, 3000,6000mm, daje spore możliwości projektowe.

OSŁONY PRZECIWSŁONECZNE TARASÓW Skye, Mercedes-Benz Museum, Stuttgart

Test obciążenia wiatrem dla Fixscreen Evo, do 130 km/hm

EXIT 5, EXperience, Innovation & Technology
EXIT 5 to nowoczesne centrum konferencyjno- szkoleniowe firmy RENSON®
zlokalizowane w siedzibie firmy w miejscowości Waregem w Belgii .
Nazwa EXIT 5 pochodzi od EXperience & Technology (doświadczeni, innowacje i technologia).
Doświadczenie zdobyte na przestrzeni ponad 100lat, innowacyjne produkty i technologia w nich zastosowana to trzy filary myśli przewodniej firmy Renson® w zakresie opracowywany rozwiązań dla nowoczesnej wentylacji i ochrony przed słońcem.

Nowości

Nowy system dobory krat wentylacyjnych Renson® już dostępny!
Nowy system doboru krat wentylacyjnych RENSON® to narzędzie, które powala na:
- dobór odpowiedniej kraty wentylacyjnej wraz szybkim dostępem do informacji i danych technicznych dla danej kraty
- zestawienie porównawcze pomiędzy poszczególnymi typami krat
- dobór odpowiedniej kraty w oparciu o indywidualne wytyczne dla danego projektu (wpisując wytyczne do systemu)
- zachowanie lub wydrukowanie wybranych pozycji w formacie pdf i wysłanie na dowolny adres mailowy.
Zaloguj się na www.rensonlouvres.eu i skorzystaj z symulacji doboru krat wentylacyjny w systemie Renson®.

Argenta® opening doors – otwiera świat możliwości

  • Slide Linea® - system okuć naściennych dla przesuwnych drzwi wewnętrznych
  • Pivotica® - kryty zawias do obrotowych drzwi wewnętrznych
  • Invisible – system krytych zawiasów drzwiowych
  • Invisidoor® - system krytych ościeżnic dla drzwi wewnętrznych

Firma Renson® opracowała system Lagune® jako kompleksowe rozwiązanie dla zagospodarowania przestrzeni tarasu zarówno dla obiektów komercyjnych jak i prywatnych. Zapraszamy do zapoznania się z ideą Healthy Outdoor Concept®, która zapewni Państwu ochronę przed słońcem, wiatrem, deszczem i owadami na Państwa tarasie.

Renson® Healthy Veranda Concept® - koncepcja skutecznej wentylacji ogrodu zimowego oraz efektywnej jego ochrony przed słońcem.

renson-referencebook-2011.jpg
KSIĄŻKA REFERENCYJNA 2007
KSIĄŻKA REFERENCYJNA 2008
KSIĄŻKA REFERENCYJNA 2009
KSIĄŻKA REFERENCYJNA 2010
KSIĄŻKA REFERENCYJNA 2011
KSIĄŻKA REFERENCYJNA 2012
• KSIĄŻKA REFERENCYJNA 2013
KSIĄŻKA REFERENCYJNA 2014

buttons-renson-customers-ja.jpg

buttons-dla.jpg

"My outdoor" OSŁONY PRZECIWSŁONECZNE TARASÓW

get-it-on-google-play.jpg

KSIĄŻKA REFERENCYJNA 2012

opqs.jpg

renson-homepage-de-lagune.jpg

  

Renson® jest członkiem